Rangliste resultater

Udskriv
Kategori: Stævner
Oprettet Lørdag, 21 januar 2012 Senest opdateret: Fredag, 21 august 2020 Skrevet af Super User

Tryk ctrl-F5 for at se den nyeste udgave - din pc husker den gamle :-)

 

Ranglisten 2020

Pony dressur 

Pony spring

Hest dressur 

Hest spring

___________________________________________________

Ranglisten 2019

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

Hest spring

_________________________________________________

Ranglisten 2018

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

______________________________________________

Ranglisten 2017

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

_________________________________________________________________________

Ranglisten 2016

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

Hest spring

_________________________________________________________________

De endelige resultater for 2015 blev:

gaver1gave2

Hest dressur:

Nr. 1 - Nadja Butzkowsky og Aagaardens Don Romino

Nr. 2 - Sandra Aagaard Hyrm og CASH 

Nr. 3 - Lene Pedersen og Askovs Paradise Matrick 

 rangliste1 rangliste2 rangliste3

Hest spring:

Nr. 1 - Arnold Block Christensen og Orphee Van Het Gravenhof 

 rangliste6

Pony dressur:

Nr. 1 - Sara Aagaard Hyrm og FB Gangster 

Nr. 2 - Sara Aagaard Hyrm og Der Harlekin B

 rangliste7 rangliste4

Pony spring:

Nr. 1 - Elisabeth Jørgensen og Skipper  

rangliste5

 

Ranglisten 2015

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

Hest spring

_________________________________________________________________

De endelige resultater for 2014 blev:

Pony spring

1. plads Felicia Majdahl Nielsen / Golden 

2. plads Felicia Majdahl Nielsen / Gay Count Shetan 

3. plads Elisabeth Jørgensen / Skipper 

Pony dressur

1. plads Mie With Nielsen / Nerle 

2. plads Sandra Aagaard Hyrm / Der Harlekin B 

Heste spring

1. plads Christina Jakobsen / Want it W 

2. plads Arnold Block Christensen / Orphee Van Het Gravenhof 

Heste dressur

1. plads Lene Boe Pedersen / Søndervangs Mai 

2. plads Anne Dueholm / Obreje's Lucky Luke 

2. plads Mathilde Ditlevsen / Mirain Gatsby 

 

MieRanglisteVinder2014

Ranglisten 2014

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

Hest spring

_________________________________________________________________

De endelige resultater for 2013 blev:

Pony dressur      

1. Sara Aagaard Hyrm/M Montana

2. Sandra Aagaard Hyrm/DER Harlekin B 

3. Mie With Nielsen/Nerle

Pony spring      

1. Felicia Majdahl Nielsen/ Technical Mojo

2. Mikala Colberg / Clements Stardust

3. Emilie Buch / Gærshøj Flavon

Hest dressur      

1. Tanja Sørensen/Hesteløkkens Chic

2. Louise Øhlenschlæger / Little Lady

3. Camilla Jørgensen/Møllebjergs Come An      

Hest spring      

1. Tanja Sørensen/Hesteløkkens Chic

2. Marie-Louise Hansen / Bouqet

Diverselisten      

1. Marie-Louise Hansen/Malih H

her et par billeder fra fastelavn hvor pokaler blev overrakt.

tanja ponyryttere

Ranglisten 2013

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

Hest spring

Diverse listen

________________________________________________________________________________________________

De endelige resultater for 2012 blev:

Pony dressur      

1. Sandra Aagaard Hyrm/DER Harlekin B

2. Sara Aagaard Hyrm/M Montana

3. Sandra Aagaard Hyrm/FB Gangster

Pony spring      

1. Ingrid Rose Gasman/Engtofts Meteor

2. Olivia Broe-Brøndum/Hamtaro

3. Felicia Majdahl Nielsen/ Technical Mojo

Hest dressur      

1. Camilla Jørgensen/Møllebjergs Come An      

2. Mathilde Ditlevsen/Kastaniegårdens Charleston      

3. Lene Pedersen/Angelo af Brønnehøjgård

Hest spring      

1. Tanja Sørensen/Hesteløkkens Chic

Diverselisten      

1. Marie-Louise Hansen/Malih H

 

 ponyspring2012 felicia diverse2012 heste2012

 

Ranglisten 2012

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

Hest spring

Diverse listen

 


Distrikt 5's rangliste for ponyspring 2011, blev for første gang vundet af en FRKS rytter, nemlig Felicia Maydahl med Faya Lobi. 

Her ses hun ved overrækkelsen af vandrepokalen, og med den store buket.

felicia pokal2  felicia pokal4

 

Ranglisten 2011

 

ranglistevindere2011 02 small   ranglistevindere2011 07 small  ranglistevindere2011 03 small

 

Husk også at se billeder i galleriet (diverse)

 

feliciaogfayalobi2011

Her lige et godt billede af Felicia og Faya Lobi som jo debuterede ved DM i 2011 - flot !

Pony spring

Pony dressur

Hest spring

Hest dressur

Distance/Military

 

Resultatet for 2011 blev:

Pony dressur
     1. Sara Aagaard Hyrm/Møllegårdens Showman
     2. Sandra Aagaard Hyrm/Nickelback
     3. Mie With Nielsen/Sir Konrad

Pony spring
     1. Felicia Majdahl Nielsen/ Faya Lobi
     2. Ingrid Rose Gasman/Amandas Elvera
     3. Ingrid Rose Gasman/Engtofts Meteor

Hest dressur
     1. Camilla Jørgensen/Møllebjergs Come An
     2. Mathilde Ditlevsen/Kastaniegårdens Charleston
     3. Marie-Louise Hansen/Zindy Street
     4. Lene Pedersen/Angelo af Brønnehøjgård

Hest spring
     1. Anna Reinhold/Charlie Vibeholm

Diverselisten
      1. Tanja Sørensen/Hesteløkkens Chic

 


 

Ranglisten 2010

RanglisteRyttereTilHest2010small

Den endelige rangliste for pony spring

Den endelige rangliste for heste spring

Den endelige rangliste for pony dressur

Den endelige rangliste for heste dressur

Den endelige rangliste for øvrige discipliner (military/distance)

 


 

Ranglisten 2009

Vinderne blev:

Pony dressur

Pony spring

Hest dressur

Hest spring

 


 

Ranglisten 2008

Ved en festlig seance blev ranglistevinderne og de placerede i 2008 kåret ved fastelavn på Askov Ridecenter. Præmierne var sponsoreret af Horse & Home og Nortex.

Herunder kommer vinderne og de placerede.

Springning for heste:
     1. Henriette Lillevang Hansen/Bouquet

Dressur for heste:
     1. Marie-Louise Elisabeth Lillevang Hansen/Zindy Street
     2. Sanne Rødkjær/Skærgårdens Blue Boy
     3. Birgit Nielsen/Tiarco Brentedal
     4. Lene Pedersen/Angelo

Spring for ponyer:
     1. Frederikke Hougård/Åvaangs Pepita
     2. Anna Reinhold/Zorro
     3. Tanja Sødring Sørensen/Kitty

Dressur for ponyer:
     1. Carina Rønnoe/Flik Flak
     2. Louise Bæhr Sørensen/Chees
     3. Anna Reinhold/Zorro

 


 

Ranglisten 2007

Fladså Rideklub Sydsjælland vil gerne lykønske vinderene af Ranglisten 2007

Fladså Rideklub har nu kåret klubbens mest vindende stævne-aktive ekvipager i 2007.

Ekvipagerne kunne tage hjem fra festlighederne med musik og klapsalver på Askov Ridecenter medbringende medaljer og ærespræmier sponsoreret af Lund Rideudstyr.

Pony, dressur:
     1. Carina Rønnoe / Flik-Flak
     2. Karoline Gullach / Bonnie
     3. Anna Reinhold / Zorro

Pony, spring:
     1. Tanja Sørensen / Kitti
     2. Louise Bæhr Sørensen / Chess
     3. Anna Reinhold / Zorro

Hest, dressur:
     1. Marie-Louise Hansen / Zindy Street
     2. May Rafn Kaae / Filur
     3. Sanne Rødkjær / Skærgårdens Blue Boy

Hest, spring:
     1. Henriette Lillevang Hansen / Bouquet
     2. Marie-Louise Hansen / Zindy Street

 


 

Hvilket år mon disse ryttere er fra ?

RanglisteVindereHvilketAr small

 ranglistevindere2011 03 small

Alle henvendelser omkring eventuelle fejl og mangler på hjemmesiden kan gøres til Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates - Joomla template maker.